18.07.12

SL #31: Tuli ja Vesi

Väljusin koolimajast, kohendades mütsi ja kotti. Pöörasin end veel korraks ümber, et lehvitada Michelle'ile ja Cassie'le, kes läksid teisele poole. Siis pöörasin end ümber, silmad maas, kuid tõstes need uuesti, avastasin paari meetri kaugusel teda. 
Samm läks sassi ning kukkumise tõkestamiseks jäin seisma. Tahtmata ilmus mu näole suur naeratus, nagu alati oli, kui tema oli lähedal. See oli minu puhul refleks.
Kas ta ootab mind?

Jalad tahtsid tegutseda ilma käsuta - tormata tema poole, hoolimata kõigest, ent ma jäin paigale, kuna polnud kindel, mida see kõik tähendada võiks.
Kõndisin rahulikult temani. Haha, rahulikult, jaa, muidugi. "Nii et siis täna?"
"Yeap, peab sellega ühele poole saama,"

Naeratasin talle, kuni kuulsin üpriski lähedalt Zacki õelat häält.
"Ta sai jälle, mis tahtis,"
Ma peaaegu kuulsin, kuidas ta hambaid kiristas.

Hammustasin kõvasti huulde, olles valmis tormama ja sellele nõmedale tüübile silmad välja kraapima, kuid tundub, et Jason märkas mu kavatsust, sest ta haaras mul .. ei, mitte õlast, ta reaalselt haaras mul pihast.
Suudate seda endale ette kujutada? Ei? Sama siin.

Ta tõmbas mind enda poole, nii et mu selg oli tugevasti vastu tema rinda ja kõhtu surutud.
"Lase mind lahti, palun," surusin läbi hammaste.
"Ei," poisi hingeõhk riivas mu kõrva, mis tekitas värinaid kogu mu kehas - nagu alati -, "kui ma su praegu lahti laseks ja sa Zackile silmad välja kraabiks, siis me ei saaks seda tööd täna teha,"

Alles siis sain ma aru, mis tegelikult toimub. Zack mõne meetri kaugusel irvitas endiselt, kuid vaatas meid siiski üllatunult.
Jah, Jasoni käed mu piha ümber. Tõepoolest - wow!

Paistab, et ka Jasonini jõudis tol hetkel, mis täpselt toimus. Tema käed mu piha ümbert kadusid.
"Sorry,"
Sa vabandad, et tegid just seda? Kurat, ma tahan seda veel. "See on okei," naeratasin ma talle, proovides leevendada olukorda. "Ma usun, et kriminaalmenetlused pole praegu tõesti vajalikud."

"Ära unusta, Jason, mis ma sulle ütlesin!" hüüdis Zack, tormates bussi peale ja takistades Jasoni kommentaari minu lausele.

***

Ma oletan, et keegi ei saa endiselt aru, mis toimub. Ma ka ei saa lõpuni aru, miks Jason pidi just mu pihast haarama .. aga üldiselt oli lugu selles, et me pidime tegema temaga paaristööd. Jälle.
Tundub, et Stromwellile meeldib nimede Jason ja Caroline kooskõla, sest ta pani meid jälle paari.


Paaristöö seisnes selles, et me pidime tegema ettekande meie lemmiklinna kohta. Elanike arv, asukoht, mis iganes.
See mulle probleemi ei valmistanud - keeled ei valmistanud mulle peaaegu üldse raskusi. Minu jaoks oli pigem probleem selles, kuidas ma suudan Jasoni lähedal nii palju aega olla.

***

Istusin põrandal, seljas avara kaelusega sviiter, mis paljastas mu õlad, ning jalas lõhkised teksad.
Piidlesin taaskord Jasonit, kes samuti klaviatuuril klõbistas. Naeratasin, kui nägin ta näol naeratust, ja pöördusin taas oma töö poole.

***

"Ma just tegin selle slaidi ära,"
Ta hääl kostus väga ligidalt ning kui ma pead pöörasin, pidin peaaegu ta nägu riivama - ta oli kõigest paari sentimeetri kaugusel.
Jasoni silmad puurisid minu omi ning minu omad tema omi ja...

Ta niisutas huuli ning tõusis istukile - ta oli oma voodil kõhuli lamanud - ja hakkas mulle rääkima kõigest sellest, mida me veel võiks oma slaidshow'sse panna.
Me oleks peaaegu suudelnud, mõtlesin veel kord, proovides end maha rahustada. Mu süda kloppis endiselt meeletult tema lähedusest...

"Kas sa vait ei taha jääda?" küsisin äkki ja vidutasin tema poole silmi.
Ta oli vist 10 minuti paiku juba rääkinud.
Kas ma jätsin midagi meelde ka? Ma ei kuulanudki teda.

"Või mis siis saab?" küsis ta, muie näol mängimas.
"Või .. või.. Muidu ma suudlen sind."
Teadsin, et tegelikult oli see mäng tulega.
"Caroline..."

Ta hääl kõlas hoiatavalt, kuid miski ta silmis .. ma ei oska seda seletada .. aga see oli midagi, mis .. tahtis, et see ei oleks vaid hoiatus?
Rumal Caroline. Ta ei mõtleks kunagi nii. Vähemalt praegu mitte. "Tean, tean, ole vait siis parem,"
"Fain. Ma nüüd solvun,"

Ta prunditas huuli, justkui oleks tõepoolest mu peale solvunud.
Suutmata itsitust tagasi hoida, ütlesin talle: "Sa ei kujuta ette, kui nunnu sa niimoodi välja näed,"
"Nunnu? Tõesti, Caro, tõesti?"

***

Me olime taaskord pikemat aega töötanud, kui ma lõpuks otsustasin küsida seda, mida olin üles ärkamisest alates teinud.

"Jason?"
"Nooh?"
"Kui palju Zack teab?"
"Nii palju, et ma meeldin sulle,"

Kortsutasin kulme. "Kui ta tervet lugu ei tea, siis miks ta kogu aeg seda korrutab?"
"Küsi ta käest," nähvas ta äkki.
Millal ma olin jõudnud teda endast välja ajada?
Ajasin õlad sirgeks ja pareerisin: "Ma proovisin. Konkreetset vastust ta ei andnud. Ja ma kardan, et ta .. võib seda edasi levitada. Nagu tõestuseks, et midagi toimub,"

"Ära kuula teda. Ta on lihtsalt kade,"
"Kuid .. Jason? Kuidas ma saan teda mitte kuulata? Ta muud ei teegi, kui ärgitab kõiki minu blogi meelde tuletama. Proovib kõigile kuulutada, kui armunud ma .. olen," Vaatasin talle tuka tagant otsa. See oli esimene kord, kui ma talle seda tõepoolest näkku ütlesin.


"Mul on suht suva,"
"Mi-mida?"
Ta kehitas õlgu.
"Ma poleks seda sinust kunagi arvanud,"

"Nii kaua kuni ta valet ei räägi,"
"Selles suhtes, et ta lihtsalt arvab, et midagi on, aga ta ei tea sellest midagi, kuid lõpeta korrutamist, et midagi on,"
"Ma ei usu seda," Ta hääl oli külm kui jää. Kogu tema olek oli .. vihane. "Ma olen kuulnud teda rääkimas küll,"


"Jah?" Tundsin, kuidas viha ka minus keema hakkab - ta lihtsalt istus seal, nagu midagi polekski juhtunud! Nojah, muidugi ei pidanud tema seda kõike eile kannatama .. Kuid mind täiega häiris, kuidas ta lihtalt niisama saab olla. "Mida ta siis sinu arust räägib? Sest nagu mina eilsest aru sain..."
"On seal vahet?"


Tahtsin talle otsekohe kallale söösta. Ma küll armastasin teda ja värki, kuid mitte eales ei kannatanud ma sellist .. sellist tundetust.
"Jah!" ma peaaegu karjusin. "On tõesti vahet. Mind tõepoolest huvitab, kui keegi minust midagi räägib,"


Ta kehitas taas õlgu. "Minu kuuldes ta ei räägi seda, mida pole,"
Ma jälgisin teda - ta oli muutunud taas täiesti lõõgastunuks, viha oli kadunud.
Kuidas, kuidas ta seda teeb? Või äkki on tal PMS, et tuju muutub pidevalt? Oh jumal, ma just ei öelnud seda. "Ma siis räägin sulle, mis eile toimus,"


Ja ma rääkisin. Kuidas kõik algas Joshi küsimusega ning ta valis selleks nii halva ajastuse, et Zack oli ka seal .. kuid et ma pidin vastama, et mitte tekitada kahtlusi.
Ning mida rohkem ma teda vaatasin, seda vaiksemaks mu hääl muutus .. sest tema nägu .. ta oli taas vihane.

PMS, tõepoolest. "Ning mul ei oleks midagi selle vastu, kui ta mulle seda otse ütleks, aga teiste ees,"
Ma piiksatasin, kui ta äkitselt rääkima hakkas: "Mis mõttes 'kind of'?! Suhe on siiski kahepoolne,"

Ma tegelikult teadsin väga hästi, et südamemurdumine ei ole pelgalt väljend. Kui Jason mind eelmine aasta ignoreeris, siis ma täiesti tajusin seda ka füüsiliselt. Kuid mind endiselt üllatas see järsk, lõikav valu mu südames, kui ta ütles seda.

Kas ta tõesti .. tõesti ütles seda? Nii et tema jaoks on see kõik vaid .. mis? "Noh, et nagu..." Aah!
Ma proovisin säilitada normaalset häält, kuid see värises hullult: "Jah, sorry, ma ei mõelnud suhet. Ma mõtlesin, et .. selles suhtes, et midagi toimub. Et pm-id ei ole niisama,"
"Midagi toimub?" Ta hääl lõikas mu südant edasi hullemini kui nuga.

Kas ta räägib tõsiselt? "Mitte selles mõttes.." pomisesin ma.
Ma ei tea, kuidas ma suutsin mitte nutta. Keegi, mitte keegi, ei kujuta ette, kui haiget tegi tema täiesti pohhuistlik käitumine.

Vabandust, mulle ei meeldi ropendada, aga siin pole muud moodi võimalik end väljendada.
Peale seda, kuidas ta oli käitunud .. tol päeval ja mida mulle öelnud .. ma poleks kunagi arvanud, et ta võiks nii palju haiget mulle teha.

"Millises mõttes siis?" nõudis ta endiselt kalgi tooniga.
Vajusin kössi ning tõenäoliselt muutusin veel väiksemaks ta kõrval kui olin. "Et .. see on keeruline. Ei, oota, ma tean küll,"

Äkiline teadmine andis jõudu, ma ajasin selja taas sirgeks ja ütlesin: "Kui ma ütlesin, et midagi toimub, siis ma mõtlesin, et midagi veel võib toimuda, mitte nagu selles mõttes, et midagi on praegu,"

Minu tõde teda ei mõjutanud.
"Jah, aga sa ei ütle, et midagi võib toimuda, kui midagi ei toimu. Kui sa ütled, et mitte eriti, siis jääb mulje, et meie vahel on midagi,"
Kuidas sa võisid, Jason? Kõik pilgud, puudutused .. jah, mitte ametlikult, aga... "Aga ei ole ju," pomisesin siiski ning mu hääl kõlas .. lootusetult.

"Just," Tundus, et talle meeldis see mõte. "Seega. Sa. Ütled. Et. Meie. Vahel. Ei. Ole. Midagi," Ta rõhutas hoolega igat sõna, tõstes veel esile viimast sõna.
Oh.

Kuid nüüd ma väsisin ära. Ma ei suutnud seda enam taluda. Mitte enam. "Ma ütlesin, et minu elus toimub midagi, aga ma ütlesin selgelt välja, et just meie vahel ei ole midagi," laususin ühe hingetõmbega. "Nii et .. Ole. Mureta." Tundsin, kuidas hääl värisema hakkab, kuid ei andnud endale luba olla nõrk.

Mitte enam, kordasin mõtteis.
"Ok," sõnas ta siis.
Tegin suured silmad.

Ok? See on kõik, mis sa mulle ütled?! Esiteks, kes sa oled ja mida sa minu Jasoniga tegid. Teiseks, kui sa oledki Jason, siis tänan väga, kui sinu viha on vaibunud, siis nüüd on minu kord. "Tead, mul on vahel tunne, et sa oled juba tuhat korda kahetsenud, et minuga üldse rääkima hakkasid,"

Ta võpatas, kuid millest iganes see ka tingitud oli - olgu kas või sellest, et see tegi talle haiget, kui talle üldse on võimalik haiget teha -, ma ignoreerisin seda.
"Kohe, kui sa mind seal .. minu järel luurasid, ütleme nii, siis ma sain aru, et meeldin sulle. Nii et ma teadsin, mida ma teen,"

Tõesti? Sa suudad olla .. normaalne? "Ma tean, sa mainisid seda .. nii et sa ei .. kahetse? Ausalt?"
"Ainuke asi, mida ma kahetsen, on see, et ma ütlesin: "Never say never." See andis sulle liiga palju lootust,"
"Võib-olla oleks sa siis pidanud paremini järele mõtlema," sõnasin mürgiselt.
"Võib-olla ei peaks sa end minu asjadesse segama? Sa ei saa lihtsalt välja ilmuda ja hakata mulle rääkima, kuidas ma elama pean! Sa ei tea isegi, mida ma läbi elanud olen,"

"Muidugi ei tea! Kuidas ma peaksin, kui sa, kuradi pärast, ei ava end mulle?!"
"Kes sa oled mulle, et ma peaksin?"
Tüdruk, kes sind armastab? "Mul ei ole õrna aimugi! Ma tean ainult seda, et ma olen sinu jaoks alati olemas, ja ainuke, mida sina mulle selle eest vastutasuks annad, on valu. Tundub, nagu sa ei tahaks, et keegi üldse hooliks su pärast,"

"Ära räägi seda, millest sa midagi aru ei saa,"
"Ära tee seda mulle, Jason. Ära tee nii. Mul on tunne, et ma kaotan su, ära ütle, et see on tõsi,"
"See ei olegi," Tõesti? "Ma pole kunagi sinu oma olnudki,"
Saatsin talle mõrvava pilgu. "Nüüd aitab,"

Toppisin läpaka ja selle juhtma kotti ning läksin temast tuimalt mööda. Ma ei vaadanud talle otsa. Põhiliselt sellepärast, et kartsin, mida võin seal näha. Peale kõike seda, mida ta oli öelnud.

Ma olin esikus, ajamas ketse jalga, kui kuulsin samme lähenemas.
"Caroline .. ma ei mõelnud seda nii,"
"Mind ei huvita enam, kuidas sa seda mõtlesid,"
"Kuidas oleks sellega, et sa rahuneksid maha, ja kuulaksid?"

"Vabandust küll, aga ma ei säilita rahu, kui keegi käitub minuga nagu jalamatiga. Ma pole nii arenenud. Ma ei ole nagu sina,"
"Ma ei..."
"Kahju küll, sest ma tõesti arvasin, et sa oled teistsugune. Aga see on vist see, mida sa saad, kui usaldad inimesi liiga kergesti. Ma saadan oma osa tööst sulle meilile,"

Nende sõnadega olin ma ta majast läinud.

***

Jason


Tõstsin pilgu ja nägin Ade'i mind pilguga puurimas, käed rinnal.
Ta kallutas pead. "Sa oled tõepoolest idioot, Jason, kas sa tead seda?"
Ma võiksin hakata ka tema peale karjuma, kuna ta kuulas pealt. Ent ma olin piisava pudru kokku keetnud, et solvata viimastki inimest - ühte neist kahest -, kes minust tegelikult ka hoolis.

Pöörasin talle oma pilgu ja nägin tema näoilme muutust - täielikust vihast üllatuseni -, sest .. sest .. ma nutsin, ma tõepoolest nutsin.
"Ma tean, Ade .. ma .. tean," 

(A/N: pildid

4 kommentaari:

 1. Hey Elina.
  Ausalt öeldes olen ma väga väsinud. Kõht on ka täis, aga ma otsustasin siiski oma arvamuse kirja panna. Polegi seda kaua teinud..
  Igatahes, ma lugesin seda ja ma võin kohe öelda, et seda lugu ja seda maffiat analüüsides on selge, et Jason keskendub tööle, surudes alla oma tunded Caro vastu, kuna arvab, et tüdruk keeraks kõik tema alus pahupidi. Arvasin kunagi ise ka nii..
  Ja tema ükskõiksus ja see tõelav toon.. hmm.. see peaks selge olema, arvestades eelnevat teksti.
  Inxu rääkis, et teil pole midagi olnud, sest ta pole öeldud, et sa talle meeldib või midagi sellst, see pärast ütlen et; Ma ei tea seda meest, ja ei oska teda eriti alalüüsida. Kui ta oleks Mark, siis ütleks palju, kuid antud juhul on see mulle raske ja läheb üle kivide ja kändude. Ise ma käituks teisti, kui oleks tema asemel. Aga me varjame, mida tunneme. Üldjuhul me ei avalda neid üldse..või kui teeme seda, siis väga harva..
  Siiski loodan, et said midagi. Mulle tundub, et sa lausa vajad sellised arvamusi Jasoni kohta. Ja just vastuseid tema käitumisele. :)
  Ps : Võib juhtuda, et ma kommenteerin seda osa veel, sest ehk muudan midagi, ja lisan juurde..
  Ning mul on sellest mehest täitsa kahju, sest te räägite temast palju. Msn-i ajalugu ikkagi. ;)

  Sander/

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Esiteks, suur aitäh kommentaari eest :)
   Jah, sul on õigus - ma tõepoolest vajan neid analüüse aeg-ajalt ;)
   Ei ole just palju inimesi, kes seda teha saaks..
   Oh, jah, vaene tema :D
   Ootan ;)

   Kustuta
 2. Ahjaa, need pisarad. Wow, tõesti! - Ja see täitab vaid, et tal on siiski tundeid. Kui ta on päris elus samamoodi nutnud, siis WOW again. :D

  Veel kord, sul on tore blogi!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma leidsin, et see võiks olla omamoodi armas, kui ta nutaks .. ma ei tea miks :D
   Ei tea midagi...
   Aitäh! :)

   Kustuta